Komisija pritarė UAB „Šilutės šilumos tinklai” investicijai į biokuro katilinę

2012 04 06
Komisija posėdyje pritarė UAB „Šilutės šilumos tinklai” investicijai į Tilžės g. katilinės rekonstrukciją, įrengiant biokuru kūrenamą katilą.

Iki 2012 metų pabaigos įmonė planuoja atlikti katilinės pastato išplėtimą/rekonstrukciją ir jame įrengti pilnai automatizuotą, be aptarnaujančio personalo veikiantį įvairų biokurą (šiaudų, šieno, grūdų valymo atliekų ar jų mišinio su mediena pagamintas granules, miško kirtimo atliekas) deginantį 550 kW galios vandens šildymo katilą su integruotu ekonomaizeriu ir kilnojama kuro saugykla. Vienas esamas dyzeliniu kuru kūrenamas katilas (195 kW) bus permontuotas ir dirbs kaip rezervinis katilas, biokuro katilo remonto ar aptarnavimo metu.

Bendra investicijos suma siekia 684,25 tūkst. Lt. Įmonė planuoja 46 proc. reikalingos sumos finansuoti iš Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo, 54 proc. – iš nuosavų lėšų.

Įgyvendinus investiciją, UAB „Šilutės šilumos tinklai” kuro balanse biokuro dalis padidės nuo 87 proc. iki 88 proc., o šilumos kaina, preliminariais skaičiavimais, vidutiniškai mažės 0,03ct/kWh.

Informacija parengta 2012-04-06