Komisija suderino AB LESTO investicijas, reikalingas užtikrinti saugų ir patikimą elektros energijos tiekimą

2013 10 15
Siekiant užtikrinti saugų ir patikimą elektros energijos tiekimą vartotojams, Komisija posėdyje priėmė sprendimą derinti AB LESTO investicijų projektus:

•    110/10 kV Kapsų transformatorių pastotės rekonstrukcija;
•    110/10 kV Odos transformatorių pastotės rekonstrukcija.

Bendra investicijų projektų vertė siekia 16,6 mln. Lt. Kapsų ir Odos transformatorių pastotės bus rekonstruojamos nuosavomis bendrovės lėšomis, dar 35,8 proc. reikalingos sumos sudarys Europos Sąjungos paramos lėšos.

AB LESTO investicijų projektus ketina įgyvendinti 2013–2015metais.

Kapsų transformatorių pastotė pastatyta 1970 metais, todėl įranga ir relinė apsauga jau yra fiziškai susidėvėjusios, dažnai reikiamu momentu neatlieka savo funkcijų. Rekonstravus pastotę, bus užtikrintas saugaus ir patikimas elektros energijos tiekimas vartotojams, sumažės gedimų skaičius, atsijungimų ir avarijų rizika, technologiniai nuostoliai.

Odos transformatorių pastotė taip pat eksploatuojama nuo 1970 metų, jos įrenginiai yra fiziškai susidėvėję, pakenkti išorės veiksnių, didžiosios dalies įrenginių resursas yra išnaudotas. Atlikus pastotės rekonstrukciją, bus užtikrintas patikimas elektros sistemos veikimas ir elektros energijos persiuntimas esamiems vartotojams.

Investicijų projektai skirti didinti elektros energijos tiekimo saugumą ir patikimumą, Juos įgyvendinus, AB LESTO vidutinė skirstymo paslaugos kainos viršutinė riba didės iki 0,0055 ct/kWh.

Informacija parengta 2013-10-15