Bendrasis informacijos tel. 8 800 20500
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija

Biudžetinė įstaiga,

Verkių g. 25C, LT-08223 Vilnius
Tel. 8 5 2135166,
faks. 8 5 2135270.
El.p. rastine@regula.lt
Mus rasite čia

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 188706554.
Komisija siekia užtikrinti, kad šilumos kainos būtų perskaičiuojamos ir nustatomos laiku

Šilumos ūkio įstatyme įtvirtinta pareiga šilumos tiekėjams ir nepriklausomiems reguliuojamiems šilumos gamintojams ne vėliau kaip prieš 3 mėnesius iki šilumos kainos dedamųjų galiojimo pabaigos pateikti Komisijai perskaičiuotų šilumos kainos dedamųjų projektą, šilumos bazinių kainų projektą – ne vėliau kaip likus 5 mėnesiams iki jų galiojimo pabaigos.

Komisija posėdyje konstatavo, kad:

- AB „Lifosa“ ne vėliau kaip prieš 5 mėnesius iki bazinės šilumos gamybos kainos dedamųjų galiojimo termino pabaigos nepateikė Komisijai bazinės šilumos gamybos kainos dedamųjų projekto, taip pažeisdama Šilumos ūkio įstatymą bei Šilumos kainų nustatymo metodiką;
- AB „Jonavos šilumos tinklai“ ne vėliau kaip prieš 5 mėnesius iki bazinės šilumos kainos dedamųjų galiojimo pabaigos nepateikė Komisijai bazinės šilumos kainos dedamųjų projekto, taip pažeisdama Šilumos ūkio įstatymo ir Šilumos kainų nustatymo metodikos reikalavimus;
- UAB „Nemenčinės komunalininkas“ ne vėliau kaip likus 3 mėnesiams iki šilumos kainų dedamųjų galiojimo pabaigos nepateikė Komisijai perskaičiuotų šilumos kainos dedamųjų projekto, taip pažeisdama Šilumos ūkio įstatymą bei Šilumos kainų nustatymo metodiką.

Siekiant užtikrinti Šilumos ūkio įstatymo nuostatų įgyvendinimą, t. y. užtikrinti, kad šilumos kainos būtų perskaičiuojamos ir nustatomos laiku, Komisija posėdyje AB „Lifosa“, AB „Jonavos šilumos tinklai“ ir UAB „Nemenčinės komunalininkas“ nurodė nustatytus pažeidimus ištaisyti per 30 kalendorinių dienų.

Informacija parengta 2013-11-14