Bendrasis informacijos tel. 8 800 20500
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija

Biudžetinė įstaiga,

Verkių g. 25C, LT-08223 Vilnius
Tel. 8 5 2135166,
faks. 8 5 2135270.
El.p. rastine@regula.lt
Mus rasite čia

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 188706554.
Komisija išnagrinėjo AB LESTO skundą dėl atsiskaitymo už elektros energijos persiuntimo paslaugą

Komisija, išnagrinėjusi elektros energijos skirstymo sistemos operatoriaus AB LESTO pateiktą skundą dėl UAB „Elektros energijos prekyba“ ir UAB „Elektros tinklų grupė“ veiksmų, nutarė iš dalies patenkinti AB LESTO reikalavimus, t. y. įpareigojo UAB „Elektros tinklų grupė“ atsiskaityti už elektros energijos persiuntimo paslaugą, UAB „Elektros energijos prekyba“ – nutraukti mokėjimų už elektros energijos persiuntimo paslaugą rinkimą iki tol, kol nebus gautas AB LESTO sutikimas.

AB LESTO kreipėsi į Komisiją ir nurodė, kad:
• UAB „Elektros tinklų grupė“ neatsiskaito už suteiktą elektros energijos persiuntimo paslaugą, nors sodininkų bendrijos už patiektą/suvartotą elektros energiją su nepriklausomu elektros energijos tiekėju UAB „Elektros energijos prekyba“ atsiskaito tinkamai ir laiku.
• UAB „Elektros energijos prekyba“ renka iš gyventojų mokėjimus už elektros energijos persiuntimo paslaugas, nors neturi AB LESTO sutikimo tai daryti.
• Sodininkų bendrijų ir nepriklausomo elektros energijos tiekėjo sudarytų sutarčių nuostatos yra neteisėtos.

Komisija, išnagrinėjusi ginčo aplinkybes, nutarė iš dalies patenkinti AB LESTO reikalavimus:
• Įpareigojo UAB „Elektros tinklų grupė“ per dvidešimt kalendorinių dienų nuo Komisijos nutarimo priėmimo atsiskaityti su AB LESTO už suteiktą elektros energijos persiuntimo paslaugą.
• UAB „Elektros energijos prekyba“ įpareigota nutraukti mokėjimų už elektros energijos persiuntimo paslaugą rinkimą iki tol, kol nebus gautas AB LESTO sutikimas.

Informacija parengta 2014-01-24